Přijďte si do knihovny vypůjčit nové bestsellery!

Jo Nesbø, nebo J.K. Rowlingová (autorka Harryho Pottera), to jsou jedna z jmen, jejichž díla nově obohatily nabídku naší knihovny. Na své si příjdou malí i velcí čtenáři, převážně milovníci detektivek, milostných románů a historických knih.

Budeme se na vás těšit každý čtvrtek v čase 16:30 - 18:30 hod! smiley


Volání kukačky

J.K. Rowlingová alias Robert Galbraith

Žánr: detektivní

Světový bestseller od autorky Harryho Pottera.

Když se slavná modelka Lula Landryová vrhne dolů ze svého zasněženého balkonu v londýnské čtvrti Mayfair, dojdou vyšetřovatelé k rychlému závěru, totiž že šlo o sebevraždu. Případ se zdá být uzavřen. Lulin bratr má však stále jisté pochybnosti. A najatý soukromý detektiv má za něj odhalit pravdu.
 


Hedvábník

J.K. Rowlingová alias Robert Galbraith

Žánr: detektivní

Hedvábník, druhá kniha z řady vysoce oceňovaných detektivních románů s Cormoranem Strikem a jeho energickou mladou asistentkou Robin Ellacottovou, je strhující a čtivý příběh.


 


Přízrak

Jo Nesbø

Žánr: detektivní

Světový bestseller z pera norského spisovatele Jo Nesba. Detektiv Harry Hole se po třech letech strávených v Hong Kongu vrací domů do Norska, nejde ovšem o žádnou zdvořilostní návštěvu. Po příletu okamžitě míří na policejní ředitelství, kde žádá svého někdejšího nadřízeného, aby se mohl ujmout vyšetřování již takřka uzavřeného a objasněného případu vraždy na drogové scéně.

 


Červenka

Jo Nesbø

Žánr: detektivní

Píše se rok 1944. V zákopech u Leningradu na východní frontě bojuje jednotka norských vojáků v německých uniformách za věc, v niž věří: za svobodné Norsko. Vojáci pocházejí ze všech společenských vrstev, nesdílejí politické názory ani důvody své účasti v bojích. Nejodvážnější z nich, Daniel Gudeson, je zastřelen a jeho tělo je uloženo do masového hrobu ...  A máme tu rok 1999. Do ulic Osla se vydává stařec ...
 


Deník malého poseroutky 1, 2, 3 (3 knihy)

Jeff Kinney

Žánr: dětský

Když je vám tak jedenáct, může to být fakt opruz. A nikdo to neví líp než Greg Heffley, protože se najednou ocitl na škole, kde malí poseroutkové, jako je on, naráží každý den na chodbách do kluků, kteří jsou větší, silnější a holit by se mohli dvakrát denně. Deník malého poseroutky není jen tak obyčejný deníček. Greg tenhle sešit dostal od mámy. A to přesto, že deníky jsou přece jenom pro holky! Takže si nemyslete, že to bude nějaké "milý deníčku" ...
 


Prokletí brněnských řeholníků

Vlastnimil Vondruška

Žánr: historický

Jedním z osobních nepřátel Oldřicha z Chlumu byl olomoucký biskup Bruno ze Schauenburku. Proto správce Bezdězu nesmírně překvapí, když biskup požádá krále Přemysla II. Otakara, aby Oldřicha poslal vyšetřovat do Brna. A ještě záhadnější je údajný důvod jeho cesty - krádež v klášteře tamních minoritů. Oldřich z Chlumu navíc dostává od olomouckého biskupa rozsáhlé pravomoci a je tedy zřejmé, že jde o nesmírné vážnou záležitost.

 


Žítkovské bohyně

Kateřina Tučková

Žánr: historický

Vysoko v kopcích Bílých Karpat jsou řídce rozeseta přikrčená stavení. Všude je daleko. Říká se, že právě proto si tam některé ženy dokázaly uchovat vědomosti a intuici, kterou jsme ztratili.


 


Svědkyně ohně, Písečný muž

Lars Kepler

Žánr: detektivní

Dechberoucí thrillery švédské autorské dvojice ukryté za pseudonymem Lars Kepler Nášup, Obětovaná

Táňa Kubátová

Žánr: román pro ženy